Juldans rep o föreställning 2016

* = Ej med på juldans 2016

Alla Juldans repetitioner och föreställningar är på Kulturum i Kunskapens hus.

Obs, Vi har tre olika juldans föreställningar på samma dag lördagen den 10 december kl 11.00, 14.00 och 16.15. Se vilken dansgrupp som är med på vilken föreställning här nedan.  Obs, samlingstiderna för respektive dansgrupp den XX står i Juldansbrevet som finns på respektive lärares sida.

Dag Tid Plats Grupp Lärare Rep Föreställning Sista lektion
Mån 16:00-17:00 Cullberg Hiphop från åk 5 VN/HW * * V49
Mån 16:00-16:50 Schakt Mix-it åk 5 EKLA 5/12 16.00 10/12 11.00 V48
Mån 16.55-17.35 Schakt Barndans födda 2012 EKLA  5/12 17.00 10/12  11.00  V48
Mån 17:10-18:20 Cullberg Danslinjen 2 Jazz/Street VN  *  V49
Mån 17.50-18.30 Schakt Barndans födda 2010 EKLA  5/12 18.00 10/12 11.00  V48
Mån 18:40-19:40 Cullberg Danslinjen 3 Jazz/Street VN  *  V49
Mån 19:50-21.00 Cullberg Danslinjen 1 Jazz/Street VN  * V49 
Tis 10.30-11.10 Isadora Babyrytmik 2-20 månader LST  *  V48
Tis 16:00-16:50 Schakt Mix-it åk 5-6 JG  5/12 20.00  10/12 11.00  V48
Tis 16:00-16:40 Isadora Barndans för barn födda 2013 LST  * V49 
Tis 16.10-17.00 Cullberg Balettmix åk 3-5 LM  7/12 18.30  10/12 16.15  V48
Tis 16:45-17:25 Isadora Barndans för barn födda 2011 LST  5/12 16.30  10/12 14.00  V48
Tis 16:55-17.40 Schakt Dansmix åk 2 JG  5/12 19.00  10/12 11.00  V48
Tis 17:05-17:55 Cullberg Mix-it åk 4 LM  7/12 16.30  10/12 16.15  V48
Tis 17:40-18:25 Schakt Balettmix F-klass & åk 1 LST  6/12 18.30  10/12 14.00  V48
Tis 17.50-18.35 Isadora Dansmix åk 1 JG  5/12 17.30  10/12 11.00  V48
Tis 18:35-19:45 Cullberg Danslinjen 1 Balett LM  6/12 17.00   10/12 16.15  V48
Tis 18:40-19:50 Schakt Danslinjen 2 modernt JG  5/12 20.30  10/12 11.00  V48
Tis 16:15-16:55 S:t Olofs skola  (Sigtuna) Barndans för barn födda 2012 HG  7/12 16.00  10/12 16.15  V48
Tis 17:00-17:40 S:t Olofs skola (Sigtuna) Barndans för barn födda 2010 & 2011 HG  7/12 17.00  10/12 14,00  V48
Tis 17:45-18:30 S:t Olofs skola (Sigtuna) Dansmix åk 1 HG  7/12 18.00  10/12 16.15  V48
Tis 18:35-19:20 S:t Olofs skola (Sigtuna) Dansmix åk 2 HG  7/12 19.00  10/12 16.15  V48
Ons 16:00-16:50 Schakt Mix-it åk 6-7 HG  6/12 16.00  10/12 14.00  V48
Ons 16.00-17.00 Cullberg Street & show från åk 7 HG  6/12 16.30  10/12 14.00  V48
Ons 17.10-17.50 Schakt Barndans för barn födda 2011 SF  7/12 17.30  10/12 16.15  V48
Ons 17.05-17.55 Cullberg Mix-it åk 4 SF  7/12 19.30  10/12 16.15  V48
Ons 18.10-19:00 Cullberg Mix-it åk 3 HG  6/12 17.30  10/12 16.15  V48
Ons 18:00-19:10 Schakt Street & show från åk 8 SF  7/12 20.00  10/12 16.15  V48
Ons 19:15-20:25 Cullberg Danslinjen 1 Modernt HG  6/12 18.30  10/12 14.00  V48
Tor 16.00-16.40 Isadora Sång- o danslek för barn födda 2010 JG/HW  *  V49
Tor 16:00-17:00 Schakt Balettmix från åk 5 LST  5/12 15.30  10/12 11,00  V48
Tor 17:05-17:55 Schakt MIx-it åk 3 LST  5/12 19.30  10/12 14.00  V48
Tor 17:10-18:10 Cullberg Hiphop från åk 6 VN  *  V49
Tor 18:10-18:55 Schakt Balettmix f-klass & åk 1 LST  5/12 18.30  10/12 14,00  V48
Tor 18.20-19.30 Cullberg Hiphop gymnasiet VN  * V49 
Tor 19.00-19:50 Schakt Mix-it åk 6 LST  6/12 19.00  10/12 11.00  V48
  Lärare:            
               
EKL Eva-Karin Latvala          
HG Helena Gunnarsson          
JG Joanna Gomes          
LM Lisa Mathiasson          
LST Lisa Sterner          
ME Maria Edin Endast skoluppdrag        
SF Sara Falck          
VN Veronica Näslund          
               
HW Hanna Wallander Sång (sång- och danslek)        
               

 

Ett fel inträffade

De markerade fälten måste fyllas i


Dela på

Dela till Facebook Dela till Twitter Dela till LinkedIn Dela med e-post
Synpunkter & felanmälan