Platstillgång i dansgrupperna under HT19

Detta är en översikt över alla dansgrupper under höstterminen 2019. Sidan uppdateras kontinuerligt.

Vi har tre danssalar (Cullberg, Schakt och Isadora) i det nybyggda Kulturskolehuset som har adressen Kulturtorget 11 och ligger bredvid Märsta bibliotek och Konsthall.

Cullberg på plan 3 på Kulturskolan (Märsta), Schakt på plan 3 på Kulturskolan (Märsta) och Isadora på plan 2 på Kulturskolan (Märsta).

Vi har även några dansgrupper i gymnastiksalen på St Olofs skola (Skolbacken 58) i Sigtuna  som är markerade med: S:t Olofs skola (Sigtuna)

Grön ruta = Fler än 5 platser, Gul ruta = Mindre än 5 platser, Röd ruta  = Gruppen är för närvarande fullsatt, det går bra att ställa sig i kö.

Nivå; NY=Nystartad grupp, N/F=Nybörjare/Fortsättning, F=Fortsättning minst 2 års erfarenhet, M=Mellan minst 3 års erfarenhet, A=Avancerad minst 4 års erfarenhet

Höstterminen pågår under perioden 2 september - 16 december. Höstlov vecka 44, studiedag 23-24 september 2019.

Observera att vi efter tredje veckan inte tar in nya elever i dansgrupperna. De som står i kö får vänta till nästa terminsstart.  

Dag Tid Lokal Grupp Nivå Lärare Plats kvar?
Måndag 15.45-16.35 Cullberg Mix-it årskurs 4-5 N/F VN  röd
Måndag 16.30-17.15 Isadora Sång & dansmix årskurs 1-3 N JG/HW  gul
Måndag 16.45-17.55 Cullberg Danslinjen 1, jazz/street   VN  
Måndag 17.00-17.40 Schakt Barndans födda 2014   LST  röd
Måndag  17.45-18.30  Schakt  Dansmix årskurs 1     LST  gul
Måndag 18.10-19.20 Cullberg  Street/hiphop/jazz/dancehall gymnasiet  A  VN  grön
 Måndag 18.35-19.25  Schakt  Balettmix årskurs 2-4     LST  röd
Måndag 19.30-20.30 Cullberg Yoga för ungdom/vuxna - Nyhet från ht19   VN  grön
Tisdag 15.50-16.50 Schakt Mix-it årskurs 5 N/F JG  gul
Tisdag 16.00-17.00 Cullberg Mix-it årskurs 6 LM  gul
Tisdag  16.00-16.40  Sigtuna, S:t Olofs skola Barndans födda 2013-2014    SF   gul
Tisdag 16.45-17.30  Sigtuna, S:t Olofs skola  Dansmix årskurs 1-2    SF   gul
Tisdag  16.55-17.45  Schakt  Mix-it årskurs 4    JG   gul
Tisdag 17.10-17.50 Cullberg Barndans födda 2013   LM  gul
Tisdag 17.50-18.40 Schakt Mix-it årskurs 3   JG  gul
Tisdag 17.55-18.40 Cullberg Dansmix årskurs 2   LM  gul
Tisdag 18.50-20.00 Cullberg Danslinjen 1, Balett   LM  
Tisdag 18.50-20.00 Schakt Danslinjen 2, jazz/modernt    JG  
Onsdag 10.30-11.10 Isadora Babyrytmik 2-20 månader (10 ggr)   LST  grön
Onsdag 15.30-16.30 Schakt Mix-it årskurs 6 N/F SF  gul
Onsdag 15.45-16.25 Isadora Barndans födda 2016 med vuxen   LST  röd
Onsdag 16.30-17.10 Isadora Barndans födda 2015   LST  röd
Onsdag 16.35-17.35 Schakt Mix-it årskurs 7 N/F SF  gul
Onsdag 17.20-18.00 Isadora Barndans  födda 2014   LST  gul
Onsdag 17.50-18.35 Schakt Dansmix årskurs 2   SF  gul
Onsdag  18.10-18.55 Cullberg Balettmix f-klass - årskurs 1   LST  röd
Onsdag 18.45-20.00 Schakt Street & show från gymnasiet   SF  grön
Torsdag 15.45-16.45 Cullberg Street & show från årskurs 5   VN  grön
Torsdag 16.55-18.01 Cullberg Danslinjen 1, modernt   VN  

Ett fel inträffade

De markerade fälten måste fyllas i


Dela på

Dela till Facebook Dela till Twitter Dela till LinkedIn Dela med e-post
Synpunkter & felanmälan