Platstillgång i dansgrupperna under HT18

Detta är en översikt över alla dansgrupper under höstterminen 2018. Sidan uppdateras kontinuerligt.

Vi har tre danssalar (Cullberg, Schakt och Isadora) i det nybyggda Kulturskolehuset som har adressen Kulturtorget 11 och ligger bredvid Märsta bibliotek och Konsthall.

Cullberg på plan 3 på Kulturskolan (Märsta), Schakt på plan 3 på Kulturskolan (Märsta) och Isadora på plan 2 på Kulturskolan (Märsta).

Vi har även några dansgrupper i gymnastiksalen på St Olofs skola (Skolbacken 58) i Sigtuna  som är markerade med: S:t Olofs skola (Sigtuna)

Grön ruta = Fler än 5 platser, Gul ruta = Mindre än 5 platser, Röd ruta  = Gruppen är för närvarande fullsatt, det går bra att ställa sig i kö.

Nivå; NY=Nystartad grupp, N/F=Nybörjare/Fortsättning, F=Fortsättning minst 2 års erfarenhet, M=Mellan minst 3 års erfarenhet, A=Avancerad minst 4 års erfarenhet

Höstterminen pågår under vecka 36-50. Höstlov vecka 44, studiedag 28-29 september 2018.

Observera att vi efter tredje veckan inte tar in nya elever i dansgrupperna. De som står i kö får vänta till nästa terminsstart.  

Dag Tid Plats Grupp Nivå Lärare Plats kvar?
Mån 15.45-16.45 Cullberg Danslinjen 3  F VN intag efter audition
Mån 16.00-16.50 Schakt Mix-it årskurs 4   EKLA  gul
Mån 16.30-17.15 Isadora Sång- och dansmix årskurs 1-3   JG/HW  röd
Mån 17:00-18:00 Cullberg

Hiphop från årskurs 7

F VN röd
Mån 16.55-17.35 Schakt Barndans födda 2012   EKLA röd
Mån 17.50-18.35 Schakt Dansmix årskurs 2   EKLA röd
Mån 18.30-19.40 Cullberg Danslinjen 1 jazz/street
VN intag efter audition
Mån 18.40-19.50 Schakt

Danslinjen 2 jazz 

  EKLA Intag efter audition
Mån 19.45-20.55 Cullberg Street/hiphop/Dancehall A VN gul
Tis 10.30-11.10 Isadora Babyrytmik 2-20 månader   LST grön
Tis 15.30-16.10 Isadora Pyttedans för barn födda 2016  NY LST grön
Tis 15.50-17.00 Schakt Mix-it årskurs 7 F JG röd
Tis 16.00-16.55 Cullberg Mix-it årskurs 5 N/F LM gul
Tis 16:15-16:55 Isadora Barndans för barn födda 2015   LST röd
Tis

17.10-17:50

Isadora Barndans för barn födda 2014
LST röd
Tis 17:05-17.45 Cullberg Barndans för barn födda 2013
LM röd
Tis 17:05-17:55 Schakt Mix-it åk 3 N/F JG röd
Tis 17:55-18:40 Isadora Dansmix årskurs 1 N/F LM gul
Tis 18:05-18:55 Schakt Mix-it årskurs 4 N/F JG röd
Tis 18:00-18.45 Cullberg Balettmix F-klass & åk 1 NY LST röd
Tis 19.00-20.10 Cullberg Danslinjen 1 & 2 Balett   LM Intag efter audition
Tis 19:00-20:10 Schakt Danslinjen 3 Modernt   JG intag efter audition
Tis 16:00-16:40 S:t Olofs skola  (Sigtuna) Barndans för barn födda 2012/13
EKLA röd
Tis 16:45-17:30 S:t Olofs skola (Sigtuna) Dansmix årskurs 1-2   EKLA röd
Ons 15:30-16:30 Schakt Mix-it årskurs 6 N/F SF gul 
Ons 16:30-17:40 Cullberg Street- och show åk 8 F HG grön
Ons 16:35-17:25 Schakt Mix-it årskurs 5 N/F SF röd
Ons 17:35-18:25 Cullberg INSTÄLLD Mix-it årskurs 3 N/F  HG gul
Ons 17:50-18:35 Schakt Dansmix årskurs 1 N/F SF gul
Ons 18:50-20:00 Cullberg Danslinjen 2 modernt
HG Intag efter audition
Ons 18:45-20:00 Schakt Street & show från åk 9 F SF gul
Tor 16:30 Schakt Barndans födda 2014
LST röd
Tor 17.20-18.00 Schakt Barndans födda 2012   LST röd
Tor 18:10-18:55 Schakt Balettmix årskurs 2-3 N/F  LST gul
Tor 19:05-19:55 Schakt Mix-it årskurs 3-4 N/F LST gul
  Lärare:          
             
EKL Eva-Karin Latvala        
HG Helena Gunnarsson        
JG Joanna Gomes        
LM Lisa Mathiasson        
LST Lisa Sterner        
ME Maria Edin Endast skoluppdrag      
SF Sara Falck        
VN Veronica Näslund        
             
HW Hanna Wallander Sång (sång- och dansmix)      
             

Ett fel inträffade

De markerade fälten måste fyllas i


Dela på

Dela till Facebook Dela till Twitter Dela till LinkedIn Dela med e-post
Synpunkter & felanmälan