Vårdans och sista veckorna på terminen

Kulturskolan har 3 vårdansföreställningar kl 11.00, kl 14.00 och kl 16.00 den 18 maj som är i Konsertsalen på Kulturskolan.

* Deltar ej på vårdans 2019. Avslutningen sker på ordinarie danslektion. Föräldrar och syskon är välkomna på danslektionen.

Danslinje-eleverna har fått information om dagar och tider via mail.

 

Dag Tid Plats Grupp Lärare Vecka 19 Vecka 20 Vecka 21
Mån 15.45-16.45 Cullberg Danslinjen 3 VN  Lektion Lektion  Sista lektion * rep o föreställning 27/5+3-4/6 
Mån 16.00-16.50 Schakt Mix-it årskurs 4 EKLA  Sista lektion

 Rep 17/5 kl 18-20

Vårdans 18/5 kl 14+16

 
Mån 16.30-17.15 Isadora Sång- och dansmix årskurs 1-3 JG/HW  Föreställning 10/5 kl 17.00 Sista lektion  
Mån 17:00-18:00 Cullberg

Hiphop från årskurs 7

VN  Lektion, föreställning 10/5 kl 17.15 Lektion  Sista lektion
Mån 16.55-17.35 Schakt Barndans födda 2012 EKLA  Lektion Lektion  Sista lektion 
Mån 17.50-18.35 Schakt Dansmix årskurs 2 EKLA  Sista lektion Rep 17/5 kl 16-17.30, Vårdans 18/5 kl 11.00  
Mån 18.30-19.40 Cullberg Danslinjen 1 jazz/street VN  Lektion  Lektion  Sista lektion + rep 27/5, 3/6 föreställning 4/6
Mån 18.40-19.50 Schakt

Danslinjen 2 jazz 

EKLA  Lektion Lektion  Sista lektion + rep 27/5, 3/6 och föreställning 4/6
Mån 19.45-20.55 Cullberg Street/hiphop/Dancehall VN  Lektion + föreställning 10/5  Lektion Sista lektion +rep 27/5+3/6 och föreställning 4/6 
Tis 10.30-11.10 Isadora Babyrytmik 2-20 månader LST  slutat    
Tis 15.30-16.10 Isadora Pyttedans för barn födda 2016 LST  Lektion Lektion  Sista lektion 
Tis 15.50-17.00 Schakt Mix-it årskurs 7 JG  Sista lektion Rep 17/5 18-20, vårdans 18/5 kl 14.00 + 16.00   
Tis 16.00-16.55 Cullberg Mix-it årskurs 5 LM  Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20, vårdans 18/5 kl 14.00+16.00   
Tis 16:15-16:55 Isadora Barndans för barn födda 2015 LST  Lektion Lektion  Sista lektion 
Tis

17.10-17:50

Isadora Barndans för barn födda 2014 LST  Lektion Lektion  Sista lektion 
Tis 17:05-17.45 Cullberg Barndans för barn födda 2013 LM  Lektion Sista lektion   
Tis 17:05-17:55 Schakt Mix-it åk 3 JG Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20. Vårdans 18/5 kl 14.00+16.00   
Tis 17:55-18:40 Isadora Dansmix årskurs 1 LM  Sista lektion Rep 17/5 kl 16-17.30 Vårdans 18/5 kl 11.00   
Tis 18:05-18:55 Schakt Mix-it årskurs 4 JG  Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20, Vårdans 18/5 kl 16.00-17.30  
Tis 18:00-18.45 Cullberg Balettmix F-klass & åk 1 LST  Lektion Lektion Sista lektion 
Tis 19.00-20.10 Cullberg Danslinjen 1 & 2 Balett LM  Lektion Lektion  Sista lektion + rep 27/5, 3/6 och föreställning 4/6 
Tis 19:00-20:10 Schakt Danslinjen 3 Modernt JG  Lektion Lektion  Sista lektion + rep 27/5, 3/6 och föreställning 4/6 
Tis 16:00-16:40 S:t Olofs skola  (Sigtuna) Barndans för barn födda 2012/13 EKLA  Lektion Sista lektion   
Tis 16:45-17:30 S:t Olofs skola (Sigtuna) Dansmix årskurs 1-2 EKLA  Sista lektion Rep 17/5 kl 16-17.30 Vårdans 18/5 kl 11.00   
Ons 15:30-16:30 Schakt Mix-it årskurs 6 SF  Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20, vårdans 18/5 kl 14.00+16.00   
Ons 16:30-17:40 Cullberg Street- och show åk 8 HG  Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20. Vårdans 18/5 kl 14.00+16.00   
Ons 16:35-17:25 Schakt Mix-it årskurs 5 SF  Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20. Vårdans 18/5 kl 14.00+16.00   
Ons 17:50-18:30 Cullberg Balettmix för barn födda 2012/2013 HG  Lektion Lektion  Sista lektion 
Ons 17:50-18:35 Schakt Dansmix årskurs 1 SF  Sista lektion Rep 17/5 kl 16-17.30. Vårdans 18/5 kl 11.00   
Ons 18:50-20.00 Cullberg Danslinjen 2 modernt HG  Lektion Lektion  Sista lektion + rep 27/5, 3/6 och föreställning 4/6 
Ons 18:45-20:00 Schakt Street & show från åk 9 SF  Sista lektion Rep 17/5 kl 18-20, Vårdans 18/5 kl 14.00+16.00   
Tor 16:30 Isadora Barndans födda 2014 LST  Lektion Sista lektion   
Tor 17.20-18.00 Schakt Barndans födda 2012-upphör från vecka 10-2019 LST  Lektion Sista lektion   
Tor 18:10-18:55 Schakt Balettmix årskurs 2-3 LST  Sista lektion Rep 27/5 kl 16.00-17.30, Vårdans 18/5 kl 11.00   
Tor 19:05-19:55 Schakt Mix-it årskurs 3-4 LST  Sista lektion Rep 17/5 kl 18.00-20.00. Vårdans 18/5 kl 14.00 + 16.00  
  Lärare:            
               
EKL Eva-Karin Latvala          
HG Helena Gunnarsson          
JG Joanna Gomes          
LM Lisa Mathiasson          
LST Lisa Sterner          
ME Maria Edin Endast skoluppdrag        
SF Sara Falck          
VN Veronica Näslund          
               
HW Hanna Wallander Sång (sång- och dansmix)        
               

Ett fel inträffade

De markerade fälten måste fyllas i


Dela på

Dela till Facebook Dela till Twitter Dela till LinkedIn Dela med e-post
Synpunkter & felanmälan