Juldans och sista veckorna på terminen 2018

Detta är en översikt över alla dansgrupper under höstterminen 2018. 

Årets juldansföreställningar är på Kulturum den 8 december kl 11.00, 14.00 och 16.15

Observera att även repetitionen inför juldans i vecka 49 är på Kulturum.

OBS! Elevgrupperna är fördelade på tre föreställningar. För att få varierade och inspirerande föreställningar försöker vi fördela grupperna åldersmässigt jämnt över föreställningarna. Notera vilka tider som gäller för just din grupp!

Dag Tid Plats Grupp Lärare Rep Föreställning Sista lektion
Mån 15.45-16.45 Cullberg Danslinjen 3 VN Medverkar ej i juldans    V.50
Mån 16.00-16.50 Schakt Mix-it årskurs 4 EKLA Mån 3/12 16.00 Lör 8/12 11.00   V48
Mån 16.30-17.10 Isadora Sång- och dansmix årskurs 1-3 JG/HW Medverkar ej i juldans    V50
Mån 17:00-18:00 Cullberg

Hiphop från årskurs 7

VN Medverkar ej i juldans   V50 
Mån 16.55-17.35 Schakt Barndans födda 2012 EKLA Mån 3/12 17.00  Lör 8/12 11.00 V48 
Mån 17.50-18.35 Schakt Dansmix årskurs 2 EKLA Mån 3/12 18.00  Lör 8/12 11.00 V48 
Mån 18.30-19.40 Cullberg Danslinjen 1 jazz/street VN Medverkar ej i juldans     V50
Mån 18.40-19.50 Schakt

Danslinjen 2 jazz 

EKLA Mån 3/12 19.00  Lör 8/12 11.00+14.00  V50 medverkar julföreställning 
Mån 19.45-20.55 Cullberg Street/hiphop/Dancehall VN Medverkar ej i juldans 
V50 
Tis 10.30-11.10 Isadora Babyrytmik 2-20 månader LST Medverkar ej i juldans 
 V47
Tis 15.30-16.10 Isadora Pyttedans för barn födda 2016 LST Medverkar ej i juldans 
V50 
Tis 15.50-17.00 Schakt Mix-it årskurs 7 JG Tis 4/12 14.00  Lör 8/12 14.00  V48 
Tis 16.00-16.55 Cullberg Mix-it årskurs 5 LM Mån 3/12 18.30  Lör 8/12 11.00  V48 
Tis 16:15-16:55 Isadora Barndans för barn födda 2015 LST Medverkar ej i juldans    V50 
Tis

17.10-17:50

Isadora Barndans för barn födda 2014 LST Tis 4/12 17.00  Lör 8/12 14.00 V48 
Tis 17:05-17.45 Cullberg Barndans för barn födda 2013 LM Mån 3/12 16.30  Lör 8/12 11.00  V48 
Tis 17:05-17:55 Schakt Mix-it åk 3 JG Tis 4/12 18.30  Lör 8/12 11.00  V48 
Tis 17:55-18:40 Isadora Dansmix årskurs 1 LM Mån 3/12 17.30  Lör 8/12 11.00  V48 
Tis 18:05-18:55 Schakt Mix-it årskurs 4 JG Tis 4/12 19.30  Lör 8/12 14.00  V48 
Tis 18:00-18.45 Cullberg Balettmix F-klass & åk 1 LST Tis 4/12 18.00  Lör 8/12 14.00  V48 
Tis 19.00-20.10 Cullberg Danslinjen 1 & 2 Balett LM Mån 3/12 19.40  Lör 8/12 11.00  V48 
Tis 19:00-20:10 Schakt Danslinjen 3 Modernt JG Tis 4/12 20.00  Lör 8/12 16.15  V48 
Tis 16:00-16:40 S:t Olofs skola  (Sigtuna) Barndans för barn födda 2012/13 EKLA Tis 4/12 16.30  Lör 8/12 14.00  V48 
Tis 16:45-17:30 S:t Olofs skola (Sigtuna) Dansmix årskurs 1-2 EKLA Tis 4/12 17.30  Lör 8/12 14.00  V48 
Ons 15:30-16:30 Schakt Mix-it årskurs 6 SF Ons 5/12 16.00  Lör 8/12 16.15  V48 
Ons 16:30-17:40 Cullberg Street- och show åk 8 HG Ons 5/12 20.00  Lör 8/12 16.15  V48 
Ons 16:35-17:25 Schakt Mix-it årskurs 5 SF Ons 5/12 17.00  Lör 8/12 16.15  V48 
Ons 17:50-18:35 Schakt Dansmix årskurs 1 SF Ons 5/12 18.00  Lör 8/12 16.15  V48 
Ons 18:45-19:55 Cullberg Danslinjen 2 modernt HG Ons 5/12 19.00  Lör 8/12 11.00+14.00  V50 
Ons 18:45-20:00 Schakt Street & show från åk 9 SF Ons 5/12 19.30  Lör 8/12 16.15  V48 
Tor 16:30 Schakt Barndans födda 2014 LST Ons 5/12 16.30 Lör 8/12 16.15  V48 
Tor 17.20-18.00 Schakt Barndans födda 2012 LST Ons 5/12 17.30  Lör 8/12 16.15  V48 
Tor 18:10-19:00 Schakt Balettmix årskurs 2-3 LST Ons 5/12 18.30  Lör 8/12 16.15  V48 
Tor 19:05-19:55 Schakt Mix-it årskurs 3-4 LST Tis 4/12 19.00  Lör 8/12 14.00  V48 
  Lärare:            
               
EKL Eva-Karin Latvala          
HG Helena Gunnarsson          
JG Joanna Gomes          
LM Lisa Mathiasson          
LST Lisa Sterner          
ME Maria Edin Endast skoluppdrag        
SF Sara Falck          
VN Veronica Näslund          
               
HW Hanna Wallander Sång (sång- och dansmix)        
               

Ett fel inträffade

De markerade fälten måste fyllas i


Dela på

Dela till Facebook Dela till Twitter Dela till LinkedIn Dela med e-post
Synpunkter & felanmälan